Na naszym blogu poruszamy ciekawe tematy o biznesie od strony praktycznej. Pomagamy rozwijać firmy zarówno w czasach dobrobytu jak i w kryzysie. Zapraszamy do lektury.
Na rynku dostępne są różne rodzaje rękawiczek ochronnych. Najczęściej stosowane są rękawiczki lateksowe, nitrylowe i winylowe. Choć wyglądają podobnie, mają one jednak różne właściwości, dlatego warto zastanowić się, zanim zakupimy ich większą partię.
Zobaczmy jakie właściwości mają poszczególne rodzaje rękawiczek.
rękawiczki lateksowe – to najbardziej tradycyjna forma ochrony dłoni. Wyprodukowane z naturalnego lub sztucznego kauczuku rękawiczki lateksowe mają wiele zalet. Są bardzo rozciągliwe i dobrze dopasowują się do dłoni. Są też bardzo odporne na rozdarcia i przekłucia i świetnie chronią przed bakteriami i grzybami.
Niestety rękawice lateksowe mają też sporo wad. Rękawiczki lateksowe wydzielają nieprzyjemny zapach i mogą powodować alergie. Nie można ich też stosować z tłuszczami oraz z chemikaliami.
Dlatego rękawiczki lateksowe wykorzystuje się głównie w służbie zdrowia, rzadziej w gastronomii, a w salonach kosmetycznych spotkamy je bardzo rzadko.
Na rynku są dostępne rękawiczki pudrowe i bezpudrowe oraz jałowe i niejałowe.
rękawiczki nitrylowe – popularne nitryle powstają z kauczuku akrylonitrylo-butadienowego, który jest związkiem nieorganicznym. Choć mniej wytrzymałe na rozciąganie niż rękawiczki lateksowe, to jednak są bardziej odporne na przekłucia. Doskonale nadają się też do kontaktu z tłuszczami i innymi chemikaliami (jak np. aceton). Ich ogromną zaletą jest brak zapachu oraz niepowodowanie alergii. Dobrze znoszą niskie temperatury.
Rękawiczki nitrylowe wykorzystuje się powszechnie w służbie zdrowia, salonach kosmetycznych i w miejscach, gdzie ma się kontakt z żywnością.
rękawiczki winylowe – wyprodukowane z PCV są najmniej rozciągliwe ze wszystkich rodzajów rękawiczek. Sprawia to, że kupując je, trzeba zwracać uwagę na rozmiar. Choć są dosyć wrażliwe na pęknięcia i przekłucia, to jednak należą do najbardziej wytrzymałych rękawiczek dostępnych na rynku. Dotyczy to również kontaktu z tłuszczami, chemikaliami itp. Słabe dopasowanie nie chroni jednak przed bakteriami i grzybami. Nie uczulają i nie mają zapachu.
Rękawiczki winylowe stosuje się w służbie zdrowia (do wykonywania zabiegów nieinwazyjnych) i salonach kosmetycznych. Ich duża wytrzymałość szczególnie predestynuje je do użytku w warsztatach samochodowych.
Jak widać wszystkie trzy rodzaje rękawiczek, choć tak do siebie podobne, mogą bardzo różnić się właściwościami. Dobrze o tym pamiętać kupując hurtowo rękawiczki dla swojego biznesu.
Jeśli chcesz kupić rękawiczki lateksowe, winylowe albo nitrylowe, zajrzyj na naszą stronę. Znajdziesz tam wiele ogłoszeń dotyczących sprzedaży rękawiczek.
Aby się z nimi zapoznać tutaj.