Na naszym blogu poruszamy ciekawe tematy o biznesie od strony praktycznej. Pomagamy rozwijać firmy zarówno w czasach dobrobytu jak i w kryzysie. Zapraszamy do lektury.
Stosując folię stretch w sklepie internetowym lub magazynie musimy operować nią niemal cały czas. Warto więc dobrać jej wagę do zadań, które wykonujemy przy jej pomocy, żeby nasza praca była bardziej efektywna.
W klasie ręcznej folii stretch dostępne są rolki ważące od 1 do 3 kg. Od razu na początku warto zauważyć, że każda z tych wag może być wagą brutto lub netto. Waga netto to waga samej folii, podczas gdy brutto to folia plus tubus, zwany również gilzą, czyli tekturowa rurka w środku.
Na rynku dostępne są również folie strecz bez gilzy. Ich masa jest więc automatycznie masą netto.
Biorąc powyższe pod uwagę warto zastanowić się ile stretchu jest na rolkach o poszczególnej masie. Tak naprawdę dowiemy się tego ze specyfikacji, gdzie powinna widnieć długość foli wyrażona w metrach bieżących i to nią powinniśmy kierować się w pierwszej kolejności. Na masę ma również wpływ grubość samej folii (o grubości znajdziesz wpis tutaj). Im grubsza folia tym cięższa będzie rolka o konkretnej długości.
Ciężar rolki warto dobrać również pod kontem jej użytkownika. Jeśli stretchu pracownik będzie używał raz dziennie, można zainwestować w rolkę o większej masie, dzięki czemu możemy zaoszczędzić na długości. Jeśli jednak rolki takie będą w użyciu przez cały dzień pracy, lepiej skorzystać z ich lżejszych odpowiedników, żeby zapewnić komfort pakującemu.
Jeśli czytasz o folii stretch, to znaczy, że chcesz kupić jej większą ilość.
Sprawdź nasze oferty dotyczące folii stretch ręcznej i maszynowej.
Znajdziesz je tutaj.